Wat is de maximale lengte zonder uitzettingsvoeg?

Wat is de maximale lengte zonder uitzettingsvoeg?

Dit is afhankelijk van de vorm van de woning of ruimte waarin het laminaat gelegd wordt en van de klimatologische omstandigheden. Indien de ruimte ongeveer vierkant is en als er niet té veel plotse schommelingen zijn in het binnenklimaat tussen week en weekend of gedurende de dag, dan is het mogelijk om tot 15 lopende meter vloer te plaatsen zonder extra uitzettingsvoeg in het vloeroppervlak. De uitzettingsvoeg aan de wand moet in functie zijn van de totale lengte. Bij een lengte van 15 meter moet u 15 tot 20 mm uitzettingsruimte laten.

Ook is het aan te raden om kamers van elkaar te scheiden door een uitzettingsvoeg onder de deur te voorzien. Wanneer een laminaatvloer geplaatst wordt met een lengte van meer dan 10 lopende meter doorgaand van de éne kamer in de andere, door de gang, etc…dan is het mogelijk dat dit tot spanning en mogelijke vervorming (omhoogkomen) van de vloer leidt. Dit kan gebeuren wanneer één kamer is verwarmd en de andere niet. Een andere mogelijkheid is een zwaar meubel in één van de kamers, enz…. Het is aan te raden minstens enkele kamers te scheiden van de rest, door het maken van een uitzettingsvoeg onder de deur.

Speciale leveringsvoorwaarden: bij aankopen vanaf 550,00 EUR leveren wij gratis in Antwerpen & omliggende gemeenten.

 

Bij aankoop van een laminaat of parketvloer wordt er automatisch een GRATIS MAGIC ALLUFOAM ondervloer 2 mm meegeleverd - in hoeveelheid beperkt tot het aantal gekochte m² laminaat of parket. Opteert u echter voor een andere type ondervloer, dan wordt een korting van 0,5 € op de door u geselecteerde ondervloer op uw slotfaktuur verrekend.



Speciale aanbiedingen